Zgrupowanie Kady Młodzików w Koninie

Poraz kolejny WKS Poznań wychodzi na przeciw młodym sportowcom i przy współpracy w trenerem koordynatorem WKM Jakubem Sterczyńskim, zaangażowaniu i pomocy MOSiR Konin, gdzie odbywają się treningi pływackie i nalądzie zorganizowaliśmy 4 dniowe zgrupowanie w Koninie.

Frekwencja dopisuje a na zbiórce i pierwszym treningu stawiło się 27 młodych pływaków z 7 klubów Wielkopolski: AZS UAM Poznań, Grot Koziegłowy, Huragan Koło, Iskra Konin, Maratończyk Ostrów Wlkp., Posnania Poznań, Warta Poznań.

W pierwszym dniu zgrupowania przede wszystkim zrobiliśmy nagrania dwóch podstawowych styli każdego zawodnika. Znalażł się też czas na wypoczynek w ciepłej wodzie jacuzzi.

Na wieczornych spotkaniach dokonamy analizy 4 styli pływackich przy pomocy m.in. kart umiejętności. Pomocne w tym zadaniu będą również nagrania z pod wody i nad wody, których dokonaliśmy dzisiaj.

Spróbujemy wspólnymi siłami dokonać wyboru prawidłowych ćwiczeń do poprawy swoich błędów a celm tego zadania będzie poprawienie świadomość zawodnika.

Analizy techniki poszczególnych zawodników dokona przede wszystkim trener Artur Baranowski.

Drugi dzień zaczynamy od treningu w wodzie. Na pierwszy plan wysuwają się style osi długiej. I tutaj praca na NN, ułożenie ciała i głowy, chwyt, rotacja – to elementy na których skupił się trener Artur.

Bezpośrednio po treningu w wodzie udaliśmy się na bowling, bilard a osoby, których technika wczoraj nie została jeszcze omowiona z trenerem Arturem zaszyli się w cichym miejscu i dokonali analizy.

Po obiedzie i rogalach

ponownie dokonaliśmy analizy II stylu i omowiliśmy ćwiczenie, które przede wszystkim warto zastosować.

Każdy uczestnik pracował na swojej karcie umiejętności i na niej zapoisywał swoje uwagi.

Dzień trzeci zaczynamy od pogadanki dot. motywacji, współzawodnictwa, rywalizacji i wzajemnych relacji w drużynie.

Na basenie delfin – czyli jeden ze styli osi krotkiej.

Po obiedzie hala i gry i zabawy zespołowe oraz pierwsza pomoc.

Obóz kończymy treningiem w wodzie. Na początek styl klasyczny i czucie na stopach a na zakończenie styl grzbietowy i sztafety.

To były ciekawe, pełne pozytywnych emocji 4 dni zgrupowania Wielkopolskiej Kadry Młodzików .

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i trenerowi Arturowi za poświęcony czas.

Posted in wks