Menu

Obóz Chmielno

Zaczynamy pierwszy obóz. „Aktywnie na Kaszubach z WKS” dofinansowany przez Fundacje Lotto.

Dzień pierwsz. Po zapoznaniu z regulaminami, zasadami bezpieczenstwa, podziale na grupy zaczynamy zajęcia.

Na terenie ośrodka realizujemy panel sportowy w 3-ch grupach był czas na trickboard, elementy gimnastyki i przede wszystkim zapoznanie się z bronią laserową: krótkę i długą. Natomiast nad jeziorem ćwiczyliśmy wbieganie do wody – rozpoczęcie wyścigu.

Dzień II

Panel sportowy za nami: była wiatrowka i broń laserowa, trening siłowy i koordynacyjny oraz trickboard. Nasi podopieczni zapoznali się tez z podstawowymi technikami uwalniania się od chwytów. Na jeziorze najmlodsi probowali swoich sił na terenie kompieliska a najstarsi wypłynęli na jezioro.

Popołudniu dominowały gry zespołowe. Młodzi przede wszystki piłka nożna a pozostali siatkowka w odmianie halowej i plażowej. Po kolacji zabawa z BlazePod.

Dzien III

Panel sportowy kończymy wspólnym wejściem do jeziora. A na terenie ośrodka w 3-ch grupach realizowalismy program. Przeprowadziliśmy również eliminacje do rywalizacji: bieg-broń krótka-bieg-broń długa.

Po obiedzie czas na zajęcia na hali, podczas ktorych dominuje siatkówka oraz na orliku – tutaj piłka nożna. A jeszcze przed kolacją udaliśmy się na festiwal tradycji kaszubskiej.

Dzień IV

Wykorzystujemy okno pogodowe i rozgrywamy aquathlon. Rywalizacja w 3-ch grupach. Zwycięscy: Jana, Majka i Karol. Po rywalizacji przyszedł czas na realizację planu. Na plaży połączyliśmy elementy siatkowki plazowej z elementami pracy siłowej. Najstarsza grupa zadania siłowe zrealizowała na kajakach, trochę wiało więc łatwo nie było.

Popołudniu spotkanie z kulturą i tradycją Kaszub. Odwiedziliśmy Szymbark.

Wieczorem zbieramy siły na kolejny dzień

Dzień V

Od rana rządzi pogoda. Blok sportowy zaczynamy wspolnym treningiem na basenie, zrealizowaliśmy też pierwszą część wyścigu 3×50″ (część plywacka 50m na czas). W kolejnych dniach cd czyli bieg połączony ze strzelaniem. Jedenz naszych trenerów podjął się przepłynięcia 400m zm a towarzyszył mu Wiśnia. Brawo dla nich!!!

W rywalizacji na 50m najlepszy wynik w grupie najstarszej miał Karol 27,13 a wśród dziewczyn Wiki 27,90. Wśrod zawodników grupy Mlodego najszybsza była Majka 31,43 i Witek 32,20 a wśród najmłodszych wygrał Max 50,51 i Magda 1:05,32.

Delfinek hop przez linę 🙂
Strzała razem 🙂

Popołudniu trening z elementami gimnastyki i pracy na własnym ciężarze. Był też mecz siatkówki, doskonalenie odbić dolnych i górnych oraz trochę piłki nożnej.A jeszcze przed kolacja strzelanie z wiatrówki. Po kolacji quiz sportowy. Wśród najmłodszych największą wiedzą sportową wykazał się Franek i Kuba, w grupie Młodego najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili Janek i Illia a Wiśnia wygrał rywalizację wśród najszatrszych uczestników.

Dzień VI

Dzisiaj zakończyliśmy rywalizację w zabawie 3×50” – pływanie oraz bieg ze strzelaniem z broni laserowej krótkiej. Młodzi doskonalili jeszcze swoje umiejętności na trickbardzie oraz celności z wiatrówki. Zwycięzcy zabawy 3×50” w grupach:Franek P, Majka i Mikołaj. Do rozegraniu 4 form rywalizacji (BlazePod, aquathlon, quiz sportowy i 3×50”) prowadzą: Jana i Franek P, Majka i Stasiu, Wiki i Wiśnia. Do rozegrania pozostał biathlon letni i quiz obozowy.

Popołudniu udaliśmy się na wycieczkę do Gdyni. W programie min zwiedzanie ORP „Błyskawica” z przewodnikiem. Podziękowania kierujemy w stronę dowódcy ORP Błyskawica komandora P. Ogórka, nasi uczestnicy otrzymali spora dawkę informacji o zasłużonym polskim okręcie. Najmłodsi skorzystali z kąpieli w morzu a wszyscy zrobiliśmy sobie zdjęcie na plaży.Uczestnicy mieli tez czas wolny na eksplorowanie straganów i kawiarni oferujących lody i gofry. Wieczorem ognisko na wypasie: kiełbaski, burgery, grilowane warzywa i racuchy.

Dzień VII

Kolejny dzień i aktywność naszych uczestników. Na orliku młodzi a a kompasem po okolicy biegały dwie starsze grupy.

Popołudnie spędziliśmy na hali. Na początek elementy gimnastyczne i siłowe. Było wesoło i się działo. Potem elementy samoobrony i kilka technik, które przedstawi trener Sławek. Na koniec siatka i noga.

Wieczorna zabawa z magicznym pyłem. Było kolorowo jak popołudniowa tęcza.

Dzien VIII

Biathlon letni zakończył naszą sportową obozową rywalizację. Nasi uczestnicy mieli do pokonania łącznie 1200m bieg (3x400m) i dwa strzelania z pozycji leżącej pomiędzy każdym odcinkiem biegu. Oczywiście najmłodsi mieli skrócony bieg do 800m liczba strzelań bez zmian ale mniejsza odległość ok 10m. Wyniki poniżej.

Po obiedzie pojechaliśmy do Sopotu. 3 godziny w aquaparku i na koniec jeszcze spacer nad sopockie molo.

Dzień IX

Dziasiaj od rana wykorzystujemy warunki i przede wszystkim wyjście na kakjaki w 2-ch grupach. Pozostali doskonalą odbicia gorne i dolne na plaży podczas gry w siatkówke.

Po południu dominują gry zespołowe: siatkówka i piłka nożna.

Po kolacji długo oczekiwane podchody. Uciekali mlodzi a gonili i zadania wykonywały dwie pozostałe grupy. Wszyscy dobrze się bawili.

Zakończenie ostatni dzień.

Pogoda rządziła. Ale ostatnie wyjście zaliczyliśmy 🙂 a najlepsi zostali nagrodzeni plecakami firmy Arena z napisem „Aktywnie na Kaszubach z WKS”.

Galeria zdjęć:

I dzień

II dzień

III dzień

IV dzień

V dzien

VI dzień

VII dzień

VIII dzień

IX dzień

X dzień